→Reggae

28. dubna 2008 v 19:33 |  •Music•
Takže docela se mi zalíbil jeden styl a tím stylem je REGGAE:)
Tady máte nějaké info o tomto stylu:→je to hudební styl, který se vyvinul na Jamajce na přelomu 60. a 70. let. Vychází ze Ska. Rozdíl mezi Reggae a Ska je, že Reggae je mnohem pomalejší. Reggae se obvykle hraje v čtyřdobém taktu. Hudbu tvoří bubny a steppers, basová kytara , kytara udržující rytmus), doprovodná kytara, piano, varhany a někdy i lesní roh, kravské zvonce a různé šejkry. Reggae přesně určuje také typický zpěv. Text písní jsou většinou politicky nebo nábožensky zaměřené...
Reggae ve Světě:
Asi nejslavnější a nejpopulárnější persóna Reggae je Bob Marley který se narodil roku 1945 a už v 16-ti začíná profesionálně zpívat. Později se z něho stává hvězda celosvětového formátu. Další, sice méně známá persona je Peter Tosh, který byl spoluzakladatelem The Wailers a aby jste si nemysleli že Reggae je vysloveně mužská záležitost tak tu mám ještě Gwen Stefani.
Reggae v Čr:
V česku Reggae nepatří mezi nejrozšířenější, avšak stává se čím dál oblíbenějším. Nejslavnější česká Reggae skupina je Švihadlo a ti existují už od roku 1984. Další známá kapela je kapela Urban Bushman Ti se pohybují mezi styly reggae, dancehall a dub. Další českou kapelou která se pohybuje v této oblasti je(jsou) Confessions . Tato hudební skupina vychází ze stylu roots Reggae - což je hudba afrických černochů vyhoštěných na karibských ostrovech Třetí - zároveň asi nevyhledávanější podle internetového serveru seznam.cz je kapela Zion Squad. Kapela United Flavour je mezinárodní kapela působící v ČR. Jejich styl se pohybuje mezi reggae, R&B a Latino,prave tuto kapelu sem si docela dost oblíbila časem sem dam nejake info o nich:). Toto zdaleka nejsou všechny české reggae kapely. Stále se rodí nové a doufejme že reggae se v ČR stane stejně populární jako hudební styl Ska.
České Fesťáky:
Reggae Ethnic Session a Časozběr Reggae v ČR, dále pak festivaly Pohodička, Reggae Meeting atd. Nový reggae festival který se odehrává poprvé 22.-23.6.2007 na hradě Točník se má zaměřit na hudební styly příbuzné reggae. Je to vůbec první reggae festival v zemi který se zaměřuje na mezinárodní line-up. Letos např. vystoupí světoznámý jamajský zpěvák Anthony B.)
fotka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 megín-s /SB/ ♥♥♥ megín-s /SB/ ♥♥♥ | Web | 28. dubna 2008 v 22:28 | Reagovat

:D Dik za hlásek :D

2 TerezaHell TerezaHell | 30. dubna 2008 v 12:16 | Reagovat

ou nemám jáááád reage

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama